į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Apie mokyklą » • Naujienos
Šokių kolektyvo "Lokysta" viešnagė Vokietijoje

    Rugpjūčio 25 - 30 d. Šilalės meno mokyklos vaikų liaudies šokių kolektyvas "Lokysta" lankėsi Vokietijoje, Reuterstadt - Stavenhagen ir Darguno miestuose. Jaunieji šokėjai pasirodė ne tik Reuterstadt - Stavenhagen, su kuriuo Šilalė jau skaičiuoja 17 metų trunkančią draugystę, senamiesčio ir šalies šaulių šventėje, bet ir dalyvavo Dargune vykstančiame tarptautiniame šokių festivalyje. Meno mokyklos auklėtinius lydėjo kolektyvo "Lokysta" vadovės Laima Andrejauskienė ir Digma Kononovienė vei Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Rima Kairytė. 
   Avykusią delegaciją pasitiko Reuterstadt - Stavenhagen miesto savivaldybės atstovas Joachim Demske, kuris šilališkius palydėjo į netoliese esantį Teterovą, kur jie buvo apgyvendinti jaukiuose jaunimo nakvynės namuose.
   Jau kitą rytą mokiniai išskubėjo į Reuterstadt - Stavenhagen senamiesčio šventės atidarymą. Renginys startavo iškilminga dalyvių eisena, kurioje žygiavo ir vieninteliai svečiai iš svetur - Šilalės meno mokyklos šokėjai. Pasirodymas jaunųjų liaudies šokių artistų laukė jau tą patį vakarą. Tačiau didysis išbandymas laukė kitą dieną baigiamajame koncerte, kur mūsiškiams savo pasirodymu buvo patikėta uždaryti miesto šventę. Profesionalus, šiltas, lengvas, elegantiškas, nuoširdus - šiais epitetais kolektyvo "Lokysta" pasirodymą apibūdino Reuterstadt - Stavenhagen miesto meras Bernd Mahnke. Su meniška, originalia ir įkvepiančia lietuvių liaudies kompozicija sveikino ir miesto prezidentas Klaus Salewski. Abu šie valdžios vyrai ne tik palaikė jaunuosius šokėjus iš žiūrovų pozicijos, bet ir nuolat rūpinosi vaikų laisvalaikiu, jų užimtumu, domėjosi delegatų nuotaikomis. Nuolatinis jų dėmesys ir globa lydėjo visą viešnagės Vokietijoje laiką. Dėka šio draugiško ryšio, kuris jungia Reuterstadt - Stavenhagen ir Šilalės miestus, Meno mokyklos kolektyvo vizitas Vokietijoje praėjo turiningai ir prasmingai.
   Šilališkiams teko sudalyvauti ir Dargune vykstančiame tradiciniame tarptautiniame šokių festivalyje, kuris rengiamas nuo 1995 metų. Šiame festivalyje, kuris šiemet sutraukė daugiau kaip 1000 dalyvių iš įvairių Europos šalių, dėmesys buvo koncentruojamas ne tik į šokio techniką, bet ir į estetiką. Čia svarbu atskleisti tautinio kostiumo grožį ir išskirtinumą. Didžiulėje scenoje, apsuptoje 12 amžių menančios Darguno pilies vaizdo, vaikai pasirodė nepriekaištingai. Pasirodymas sulaukė ne tik žiūrovų dėmesio, bet ir buvo pastebėtas šventės organizatorių, kurie gyrė profesionalų šokėjų atlikimą. Vadovėms L. Andrejauskienei ir D. Kononovienei įteiktas Darguno miesto mero padėkos raštas.
    Lankantis Reuterstadt - Stavenhagene, svečius šiltai pasitiko miesto bibliotekos darbuotojos. Apsikeista ne tik šiltais apsikabinimais, dovanomis, bet ir pasidalintas gerąja patritimi. Delegacijos narius priėmė ir Reuterstadt - Stvanhagen mokyklos direktorius Lutz Trautmann, kuris džiaugėsi netikėtu Šilalės Simono Gaudėšiaus vadovybės sveikinimu mokyklos 20 - ojo gimtadienio proga. direktorius pažadėjo dalyvauti šiais metais spalio mėnesį vyksiančiame gimnazijos jubiliejuje. Aplankytas ir Friz Reuter muziejus bei jame eksponuojama paroda apie Šilalę.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja ir vizito dalyvė
Rima Kairytė

Akimiros iš viešnagės: