į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Mokykla » • Naujienos
Gegužės 15 d. – Tarptautinė šeimos diena

Gegužės 15 d. – pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Šeima – tai didžiausia vertybė, kurią būtina puoselėti ir branginti kiekvieną dieną. Gegužės 12 d. Šilalės meno mokyklos Pajūrio klasės mokiniai ir mokytojai surengė koncertą, skirtą šeimos dienai. Skambios dainos, eiliuoti posmai bei muzikiniai kūriniai skambėjo susirinkusioms mokinių mamytėms, tėčiams, močiutėms, seneliams, sesutėms, broliukams bei svečiams. Dailės skyriaus mokiniai kvietė atpažinti save ir pasigrožėti mokinių darbais piešinių parodoje.

Sveikiname visas šeimas su artėjančia Šeimos diena! Mylėkime ir saugokime vieni kitus!

 

 

 

 

 

 

 

plačiau
 
Koncertas, skirtas Šeimos dienai

      Kai gamta atsiskleidžia visu savo grožiu: žaliuoja ir žydi augalai, savo giesmelėmis džiugina paukščiai, šypsosi saulė, mes švenčiame keletą labai reikšmingų švenčių: gegužės pirmąjį sekmadienį – Motinos dieną, birželio pirmąjį sekmadienį – Tėvo dieną, o gegužės

15-oji – Šeimai skirta diena. Ta proga, gegužės 11 d., Šilalės meno mokyklos jaunučių choras (mokyt. R. Ramanauskienė) sukvietė savo šeimos narius į koncertą, skirtą Šeimos dienai.

Akimirkos iš koncerto...

 

 

 
 
SVEIKINAME!!!

 

Šilalės Meno Mokyklos 4 klasės dailės mokinį Jokūbą Ričkų (mokytoja S. Dargienė), tapus konkurso  ,, Aš - Europietis"  nugalėtoju. 

 

 

 
 
Paroda Šilalės rajono savivaldybėje

Nuo šio antradienio Šilalės rajono savivaldybėje, II aukšto koridoriuje eksponuojama Šilalės meno mokyklos Dailės skyriaus, suaugusiųjų Piešimo ir tapybos mėgėjų klasės kūrybinių darbų paroda. Ją sudaro 21 piešimo ir tapybos technika sukurti dailės darbai, suskurti 2021–2022 mokslo metais, kuriuos pristato devyni autoriai. Tai pirmoji minėtos klasės mokinių, pradėjusių mokytis 2021 m. spalį, laida.

plačiau
 
Jaunųjų atlikėjų konkursas ,, IN Corpore 2022 "

Gegužės 7 d. Gargždų muzikos mokykloje vyko II respublikinis virtualus  jaunųjų atlikėjų konkursas  ,, IN Corpore 2022 ".

Šiais metais konkursas sulaukė daugiau kaip 400 dalyvių iš Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. 

Šilalės meno mokyklos mokiniams šis konkursas buvo sėkmingas.

Ansamblių kategorijoje Julius Šerpetauskis (klarnetas 7 kl., Šilalės MM) ir Almina Trakšelytė (smuikas, 6 kl., Tauragės MM) laimėjo I vietą. (Mokytojai L. Bagdonienė ir A. Petraitis, koncertmeisteris A. Petraitis.)

Solistų kategorijoje Aidanas Šerpetauskis (išilginės fleitos 2 klasė) laimėjo II vietą. ( Aidano mokytojas ir koncertmeisteris A. Petraitis.)

Julius Šerpetauskis (klarneto 7 klasė) laimėjo III vietą. (Juliaus mokytojas Algirdas Petraitis, koncertmeisteris Gintaras Bartušis.)

Šilalės meno mokyklos Laukuvos fortepijono klasės mokinė

Gerda Knystautaitė A kategorijoje pelnė 3 vietos laureato diplomą 

Diplomantės diplomu apdovanota Austėja Virbašiūtė (Mergaičių mokytoja Gintarė Sabaliauskienė).

 

Sveikiname diplomantus ir laureatus!!!

Dėkojame mokytojams už puikų mokinių paruošimą konkursui.

 

 

 

 

 

 

 

plačiau
 
Paminėjome Pasaulinę vaikų piešimo dieną


„Boružėle lėk lėk...“ – turbūt šį posakį yra girdėjęs ne vienas. O saulėtą ir šiltą gegužės 6 dienos penktadienio popietę, prie Šilalės meno mokyklos susirinkęs gausus būrys šios įstaigos mokinių ir mokytojų įprasmino Pasaulinę vaikų piešimo dieną, kuri tradiciškai minima gegužės 6 dieną.
Vaikai spalvino mokyklos skulptūros studijoje sukurtas ir iš molio pagamintas boružėlių figūrėles. Iš viso jų pagaminta net 143. Jos visos draugiškai laikinai apsigyveno ant prie meno mokyklos augančio klevo kamieno. Idėjos autorius ir vienas iš jos įgyvendintojų, Šilalės meno mokyklos dailės mokytojas Andrius Zaikauskas prasitarė, kad mintis prie mokyklos įkurdinti pulką boružėlių kilo pristatant sumanymus dailės mokytojų metodinės tarybos posėdyje, svarstant šių metų vaikų piešimo dienos paminėjimo klausimą.
Ryškiaspalvės, iš raudonojo skulptūrinio molio mokinių nulipdytos, vieliniais ūsais pasipuošusios boružėlės, tapo ryškus, praeivių akį traukiantis meno akcentas, harmoningai įsiliejantis į vis labiau įsibėgėjančio pavasario foną ir ketina džiuginti miestelėnus ir miesto svečius bent jau iki mokslo metų pabaigos – birželio 15 dienos. Vaikai su entuziazmu lipdė ir spalvino savo ir draugų sukurtus vabalėlius, susitelkdami bendrai veiklai, aptarinėjo ir vertino jau baigtus darbelius. Į kūrybinį procesą noriai įsitraukė ir Šilalės meno mokykloje, dailės skyriuje besimokantys vaikai iš Ukrainos, šį pavasarį įsilieję į mokinių kolektyvą. Jiems susitvarkyti su spalvų deriniais ir kitais patarimais taip pat padėjo mokyklos dailės mokytojos I. Venckienė, S. Dargienė, L. Rupšytė. Renginį stebėjo ir būrelis susirinkusių tėvelių bei susidomėjusių praeivių.
Renginį jau antri metai iš eilės papuošė ir įgarsino Šilalės meno mokyklos fortepijono klasės mokiniai (vad. muzikos mokytojai D. Bartušienė, G. Bartušis) ir pučiamųjų instrumentų mokytojai T. Zakarauskas, M. Karosas, kurie atliko muzikines kompozicijas, o sklindančios muzikos garsai leido atsipalaiduoti ir mėgautis kūrybos procesu, o ir jauniesiems muzikantams grojimas viešojoje erdvėje išėjo į naudą. Džiugu, kad mokykloje vyksta gražus bendradarbiavimas tarp skirtingų disciplinų mokinių ir mokytojų.
Net nepastebėta, kaip prabėgo daugiau nei valandą trukęs šviesus ir spalvingas, šiltas renginys, sutelkęs bendruomenę bendravimui ir estetikos savo aplinkoje paieškoms bei įprasminimui.

 


 

plačiau
 
Tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė”

Po dviejų metų pertraukos į Lietuvos ir Europos lituanistines mokyklas grįžęs  tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė”šiais metais dovanojo kūrybinę idėją ,,Mažųjų abėcėlė”. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus įvairių švietimo įstaigų ugdytiniai prisidėjo kuriant elektroninę ugdymo priemonę – lietuviškos raidės trafaretą. 2022 m. vasario-balandžio mėn. projekto dalyviai, pasitelkę savo kūrybiškumą bei meninius gebėjimus, kūrė lietuviškos spausdintinės raidės trafaretą, vėliau jį margino, dekoravo, puošė.
Džiugina tai, kad šių metų projekte iš viso buvo gauta daugiau nei tūkstantis darbelių, kuriuos padėjo paruošti 369 pedagogai, švietimo pagalbos specialistai iš Airijos, Baltarusijos lituanistinių mokyklų, visos Lietuvos įvairiausių ugdymo įstaigų nuo Alytaus iki Žagarės. Tarp dalyvių buvo ir Šilalės meno mokyklos mokiniai: Greta Mockutė, Gabija Šimkutė, Agnė Stulgaitė, Gabija Lidžiūtė, Vakarė Dajoraitė, Darja ir Deimantė Feitauskaitės, Gustas Savickas, Melita Michejevaitė, Elija Jokubauskaitė, Šarūnas Tverijonas, Gustė Baliutavičiūtė, Milda Petkevičiūtė, Paulina Čivinskaitė, Kamilė Matevičiūtė, Ema Zorkaitė, Gabija Jokubauskytė, Emilis Grikšas, Simona Bandzinaitė, Greta Knystautaitė (mokytoja Laimutė Rupšytė). Atrinkti originaliausi raidžių trafaretai bus pateikti kaip ugdymo priemonė ir padės lavinti mokinių, turinčių specialiųjų ugdymo(si) poreikių ir negalią turinčių vaikų smulkiąją motoriką.
Projektą organizavo Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras ir Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis bendradarbiaujant su Klaipėdos Medeinės mokykla, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija.

 

 

 
 
II-asis respublikinis klarnetininkų solistų konkursas „Clarinetto virtuoso“

2022-04-23 Panevėžio muzikos mokykloje įvyko II-asis respublikinis klarnetininkų solistų konkursas „Clarinetto virtuoso“.

Šilalės meno mokyklai atstovavo klarneto 7-os klasės mokinys Julius Šerpetauskis ir iškovojo aukščiausią įvertinimą – Grand Prix. Jam įteikta ir prisiminimo dovanėlė.

Juliaus mokytojas Algirdas Petraitis, koncertmeisteris Gintaras Bartušis.

 

Džiaugiamės ir sveikiname Julių Šerpetauskį.

 

Dėkojame mokytojams  už puikų ir sėkmingą mokinio paruošimą konkursui.

 

 

 
 
Konkursas "Bitlomanija"

Balandžio 29 dieną Šilalės meno mokyklos mokinys Karolis Šniaukšta dalyvavo Vakarų Lietuvos muzikos mokyklų konkurse „Bitlomanija“, kuris vyko Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje. Konkurse dalyvavo 15 atlikėjų iš įvairių muzikos mokyklų. Nors prizinės vietos Karolis nelaimėjo, tačiau jo atliktas kūrinys „Hey Jude“ buvo vienintelis iš grupės  „The Beatles“ repertuaro visame konkurse ir šiltai bei pozityviai užbaigė visą konkursinę programą. Karolio mokytojas Tadas Jurėnas.

Linkime, kad ši patirtis padėtų Karoliui toliau sėkmingai mokytis bei muzikuoti ateityje.

 

 

 
 
Kviečiame į parodą "Spalva ir forma"

Šilalės r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros skyriuje pradėta eksponuoti dailės mokytojo, Andriaus Zaikausko, vadovaujamų Šilalės meno mokyklos 4 - 7 klasių, Kompozicijos ir Skulptūros mokomųjų dalykų mokinių kūrybinių darbelių paroda "Spalva ir forma".
Įvairialypę ekspoziciją sudaro pieštos ir tapytos įvairios teminės kompozicijos, iš popieriaus masės, cemento mišinio sukurtos įvairios skulptūros ir portretiniai reljefai.
Paroda veiks iki šių metų birželio 10 dienos.
Maloniai kviečiame užsukti į Šilalės bibliotekos Vaikų skaityklą (3 a.) ir apžiūrėti parodą.

 


 

plačiau
 
Paroda "Gražiausi žiedai, Tau, Mama"

Šilalės meno mokyklos ir Laukuvos dienos centro bendras kūrybinių darbų projektas - paroda ,,GRAŽIAUSI ŽIEDAI, TAU, MAMA!"

 

 

plačiau
 
Piešinių konkursą " Svajonės pildosi"

Sveikinimai Šilalės meno mokyklos jaunosioms dailininkėms!

Į tarptautinį piešinių konkursą " Svajonės pildosi" Lenkijoje buvo atsiųsta 1600 piešinių iš 25 šalių.

 

SMILTĖS ŽYMANČIŪTĖS ir DANIELĖS KNIULYTĖS darbai įvertinti pagyrimo raštais.

ŽEMYNOS DAJORAITĖS piešinys atrinktas pagrindinei parodai

EVITOS PRYŠMANTĖS darbas atrinktas kilnojamajai parodai.

Mokytoja Ilona Venckienė

 

 

 

 

 
 
Vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas "Muzika kviečia kiekvieną"

Balandžio 29 d. Šilalės meno mokyklos Pajūrio chorinio dainavimo 5-7 klasių mergaičių ansamblis dalyvavo Vaikų ir jaunimo festivalio "Muzika kviečia kiekvieną" konkurso antrajame ture, kuris vyko  Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Festivalyje - konkurse dalyvavo per 60 atlikėjų bei ansamblių. Mergaičių ansamblis sėkmingai pasirodė ir pelnė diplomanto vardą bei pakvietimą į vasaros stovyklą.

Mokines  ruošė mokytoja Rasa Ramanauskienė

 

 

 

 
 
Pianistų konkursas ,,CAPRICCIO 2022”

2022 m. balandžio 29 d. Šiaulių Dainų muzikos mokykloje vyko I-asis respublikinis jaunųjų pianistų konkursas ,,CAPRICCIO 2022”. Konkurse dalyvavo 90 jaunųjų pianistų iš visos Lietuvos. Mūsų mokyklą atstovavo ir sėkmingai pasirodė 2 kl. mokinė Austėja Viliušytė ir 5 kl. mokinys Rokas Kazlauskis, juos ruošė mokytoja Daiva Bartušienė.
Austėja Viliušytė A grupėje laimėjo I vietą.
Rokas Kazlauskis B grupėje taip pat laimėjo I vietą ir gavo papildomą nominaciją už geriausiai atliktą baroko epochos kūrinį.


Džiaugiamės mokinių laimėjimais ir SVEIKINIMAI JIEMS!

 

 

 

 
 
Šokių festivalis "Kelionės po šokių pasaulį"

"Lokystos" mažųjų šokėjų išvyka į Žemaitijos regiono meno ir muzikos mokyklų šokių festivalį „KELOINĖS PO ŠOKIŲ PASAULĮ“, skirtą tarptautinei šokio dienai paminėti, kuris vyko balandžio
28 d. Klaipėdos Jaronimo Kačinsko muzikos mokykloje.
 

 

plačiau
 
Koncertas Motinos dienai

2022 m. balandžio 28 d. Šilalės meno mokyklos jaunieji pianistai surengė koncertą, skirtą Motinos dienai. Mokiniai savo mamytėms dovanojo pilną glėbį džiaugsmo ir muzikinę puokštę gėlių.

Koncertą organizavo ir paruošė mokinius mokytoja Daiva Bartušienė.

 

 
 
Metodinė diena

2022 m. balandžio 21 d. Šilalės meno mokykloje vyko ilgalaikės programos „Ugdymo proceso tendencijos ir mokymo metodų galimybės muzikos/meno mokyklos pamokoje“ II modulis ­­­­­– „Mokymasis bendradarbiaujant ir kiti aktyvūs metodai mokant groti instrumentu“.
Metodinę  dieną mokyklos mokytojams vedė  Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytojai. Svečiai pristatė savo mokyklą, pasidalijo savo gerąją patirtimi.

Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Laima Sugintienė teorijos ir solfedžio mokytojams pristatė darbą su interaktyviąją (smart) lenta. Metodines meistriškumo pamokas su  Šilalės meno mokyklos mokiniais vedė fortepijono mokytoja ekspertė Virginija Ruzgienė, pučiamųjų klasės mokytojas metodininkas Zenonas Šimkus, kanklių vyr. mokytoja Ingrida Kurienė.

Nuoširdžiai dėkojame Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytojams už meistriškumo pamokas, už sukauptų žinių ir patirties sklaidą, nuoširdų ir šiltą bendradarbiavimą.

 

plačiau
 
2022-04-21 įvyko Lietuvos jaunųjų šaulių sąjungos meno kolektyvų apžiūra-konkursas Smalininkuose

Instrumentinis ansamblis

Julius Šerpetauskis (klarneto 7 klasė) ir Almina Trakšelytė

(smuiko 6 klasė) laimėjo I-ąją vietą

bei pakvietimą groti birželio 27 d. Vilniuje, iškilmingoje baigiamojoje Lietuvos šaulių sąjungos šventėje Lietuvos kariuomenės ramovėje. Jaunieji atlikėjai buvo apdovanoti diplomu ir prisiminimo dovanėlėmis.

Mokinius paruošė mokytojai Algirdas Petraitis ir Liana Bagdonienė. Koncertmeisteris Algirdas Petraitis.

Sveikiname nugalėtojus!!!

Dėkojame mokytojams už puikų mokinių paruošimą konkursui!!!

 

 

 
 
Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis "Šokančios rankos"

2022 balandžio 8 dieną Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje vyko Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis "Šokančios rankos". Šiame festivalyje nuotoliniu būdu dalyvavo Šilalės meno mokyklos pianistai: Austėja Viliušytė (2 klasė), Brigita Lidžiūtė (3 klasė) ir Rokas Kazlauskis (5 klasė).

Mokinius ruošė mokytojai Daiva ir Gintaras Bartušiai.

 

 

 

plačiau
 
Lietuvos tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalis "Trimitatis"

2022 m. balandžio 15d. Šilalės meno mokyklos Laukuvos skyriaus tradicinių kanklių ansamblis (mokytoja Jolanta Bučnienė) dalyvavo XXI Lietuvos tautinių muzikos instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje "Trimitatis" Tauragėje. Išsiilgę susitikimų, moksleiviai entuziastingai dalyvavo repeticijose, koncerte.

Po koncerto dalyviai žiūrėjo cirko programą. Grįžom puikiomis nuotaikomis ir pakylėti.

 

 

plačiau
 
<<  ankstesnis  8   9   10   11   12   13   14   20  30  sekantis  >>