Tęsiasi ir prieš keletą metų užmegzta pažintis su Rietavo miškų urėdija. Vienas iš šios pažinties rezultatų – pirmoji vaikų piešinių paroda po pasaulį iškeliavo prieš penkerius metus. Rietavo miškų urėdija suorganizavo piešinių konkursą, pavadintą „Po žaliuoju stogu“, kuriame dalyvauti pakvietė urėdijos teritorijai priklausančių Rietavo, dalies Šilalės ir Klaipėdos rajonų mokyklų vaikus. Šiam konkursui darbus pateikė ir Šilalės meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai. Iš pusės tūkstančio darbų buvo atrinkta šimtas piešinių, kurie eksponuoti Rietave, Šilalėje ir Gargžduose (http://www.rietmu.lt/index_bylos/Page2053.htm).
Kiek vėliau ši paroda išsiruošė į ilgą kelionę – miškininko iš Australijos Bazilio Šuro iniciatyva paroda pasiekė kitą pasaulio kraštą – Australiją. Iš pradžių eksponuota šio žemyno vakaruose, vėliau paroda pasiekė Melburno Mentono gimnaziją, kurios moksleiviai, susipažinę su Lietuvos vaikų piešiniais, parengė pristatymus apie Lietuvą. Kaip sako parodos kuratorius – Rietavo miškų urėdijos specialistas ryšiams su visuomene Eugenijus Bunka, išsiuntę savo piešinius į Australiją, vaikai tapo savotiškais Lietuvos ambasadoriais, nes Australijos moksleiviai, gavę užduotis pristatyti Lietuvą, rinko medžiagą apie mūsų šalį, pasiėmę lupas tyrinėjo pasaulio gaublį, ieškodami, kur ta Lietuva, domėjosi, kokia tai šalis. Tad ši paroda nebuvo vien tik piešinių eksponavimas, tai buvo mūsų Lietuvos pristatymas.
Prieš keletą metų pradėtas Šilalės meno mokyklos ir Rietavo miškų urėdijos tarptautinis dailės projektas „Mano miškas aplink Baltijos jūrą“, aplankęs penkias valstybes, pavasarį grįžo į Lietuvą. Šilalės meno mokyklos jaunieji dailininkai, padedami šios mokyklos mokytojų Laimutės Rupšytės, Ilonos Venckienės ir Sonatos Dargienės savo piešiniuose vaizdavo mišką aplink Baltijos jūrą. Projekto tikslas – skatinti tarptautinį vaikų bendravimą, lėšas, gautas už parduotus piešinius paaukoti Šilalės rajono neįgaliems vaikams.
Prieš dvejus metus paroda iškeliavo į Lenkiją, kur buvo eksponuota. Vėliau vaikų piešiniai aplankė dar keturias valstybes: Vokietiją, Švediją, Suomiją ir Estiją. Kiekvienos šalies vaikai dovanų pasilikdavo keturis mūsiškių piešinius, mainais pridėdavo keturis savo ir siųsdavo parodą į kitą šalį. Kitoje piešinio pusėje vaikai užrašydavo savo vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą - taip skirtingų šalių vaikai turėjo galimybę susipažinti, bendrauti, plėsti savo akiratį. „Gal ir dabar koks kaimo vaikas mano, kad Suomija yra pasaulio kraštas, į kurį niekada nepateks. O kai vaikai štai taip pradeda bendrauti, tai ir akiratis prasiplečia, ir pasaulis nebeatrodo toks didelis, nes parašęs elektroninį laišką, po penkių minučių jau gausi atsakymą“, - sako vienas iš projekto koordinatorių, Rietavo miškų urėdijos specialistas ryšiams su visuomene, E. Bunka.
Paskutinis projekto etapas – Seimo Europos informacijos biuras, kur piešiniai paskutinį kartą buvo eksponuoti, o vėliau su Plungės verslininkų klubo „ LIONS “ pagalba surengtame aukcione parduoti (http://www.lionsclubs.lt/lt.php/naujienos/,nid.99,offset.50). Ekspozicijos transportavimo ir mokinių bei mokytojos kelionės į Vilnių išlaidas padengė Rietavo miškų urėdija ir Plungės „ LIONS “ klubas.
Prieš kelias savaites Šilalės meno mokyklos ir Rietavo miškų urėdijos organizuotas projektas baigėsi. Šilalės meno mokyklos Tarybos sprendimu, lėšos gautos pardavus mokinių piešinius paskirtos šešioms šeimoms, auginančioms vaikus su negalia. Lapkričio 13 d. Šilalės meno mokyklos direktorius Arūnas Goštautas, jo pavaduotojas Andrius Zaikauskas, Plungės „ LIONS „ klubo viceprezidentas R. Gentvilas ir E. Bunka aplankė šešias šeimas, kuriose auga vaikai, turintys pirmos grupės negalią. Joms buvo įteikta po 555 litus. Dar 1000 litų skirta neįgaliai mergaitei, kuriai reikalingas brangiai kainuojantis klausos aparatas. Šilalės meno mokyklos mokiniai dovanų dar pridėjo po paveikslą, tapytą ant šilko.
Suorganizuota paroda leido vaikams suvokti, kad jie yra svarbūs, reikalingi ir kad turėdami penkis pirštukus ir pieštuką jie gali padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Nuo pat pradžių vaikai, piešę paveikslus, žinojo, kad jie bus parduoti, kad gauti pinigai bus skirti vaikams su negalia, ir nė vienas iš jų nepasakė, kad nori atsiimti piešinį arba už jį gautus pinigus pasilikti sau. Šilalės meno mokykla ne tik vykdo meninį lavinimą, ji užsiima ir švietėjiška veikla, skatina vaikų socialinį aktyvumą, skiepija atjautą ir pagarbą kitiems. Taigi to, ką daro Šilalės meno mokykla, neįmanoma įsprausti į siaurus veiklos rėmus. Neužtenka pasakyti, kad Šilalės meno mokykloje vaikai yra mokomi piešti - vaikai čia mokomi gyventi.“
Šilalės meno mokyklos ir Rietavo miškų urėdijos bendradarbiavimas tęsiasi. Šiuo metu meno mokyklos mokinių darbai iškeliavo į pietų Afriką ir pristatomi lietuvių bendruomenei. Ateityje laukiami sugrįžtantys piešiniai, kurių autoriai – Afrikoje gyvenantys ir lietuviškas šaknis turintys vaikai.
Arūnas Goštautas
Šilalės meno mokyklos direktorius,
Andrius Zaikauskas
Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui
Kai kurie šilališkių darbai iš projekto:
© 2025 silmenmo.lt | Interneto svetainių kūrimas
|