į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  











• Mokykla » • Naujienos
Įvyko 26-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada

2020 gruodžio 4d. vyko 26-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada. Olimpiados tema " Lietuvos Raudonoji knyga".Olimpiadoje iš visos Lietuvos dalyvavo 52 aštuntų-dvyliktų klasių mokiniai. Šilalės rajonui atstovavo Šilalės meno mokyklos mokinė Viltė Kybartaitė. Olimpiadoje Viltė pristė savo sukurtą portfolio bei tris tapybos darbus (namų darbą, darbą atliktą rajono olimpiadoje bei darbą tapytą respublikinės olimpiados metu).Viltės kūrybą garbinga komisija įvertino Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštu.Mokinę ruošė dailės mokytoja Ilona Venckienė.

 

 

 

 

 

 

 
 
Mokinių žiemos atostogos nebus ilginamos | Korona STOP (lrv.lt)

Mokinių žiemos atostogos nebus ilginamos | Korona STOP (lrv.lt)

 
 
Informacija dėl mokesčio už mokslą Šilalės meno mokykloje karantino metu

ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMAS

DĖL ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2016 M. RUGPJŪČIO 25 D. SPRENDIMO NR. T1-223 ,,DĖL MOKESČIO UŽ NEFORMALŲJĮ VAIKŲ ŠVIETIMĄ ŠILALĖS MENO MOKYKLOJE NUSTATYMO“ PAKEITIMO

 
 
Sveikinimai

2020-11-17 baigėsi nuotolinis VIII-as Lietuvos jaunųjų atlikėjų lietuviškos muzikos konkursas
„Atlėk, sakale“. Konkursą organizavo Alytaus muzikos mokykla. Dalyvavo respublikos jaunieji pianistai, stygininkai, akordeonininkai, pūtikai ir liaudininkai. Mokinių, grojančių pučiamaisiais instrumentais dalyvavo 68 jaunieji atlikėjai. Šilalės meno mokyklos šeštos klasės mokinys Julius Šerpetauskis laimėjo III vietą. Mokytojas Algirdas Petraitis, koncertmeisteris Gintaras Bartušis.
Sveikinimai Juliui ir jo mokytojams!

 

 

 


 

 
 
Informacija

Svarbi informacija apie ugdymo prcesą ateityje (nuolat atnaujinama ):

 

Dėl nuotolinio neformaliojo švietimo mokymo:

https://koronastop.lrv.lt/lt/naujienos/sam-primena-apie-neformalaus-ugdymo-veiklu-keliama-rizika

 

NUTARIMAS 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. SPALIO 21 D. NUTARIMO NR. 1159 „DĖL KARANTINO KAI KURIŲ SAVIVALDYBIŲ TERITORIJOSE PASKELBIMO“ PAKEITIMO

 

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. VASARIO 26 D. NUTARIMO NR. 152 „DĖL VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PASKELBIMO“ PAKEITIMO

 

 

Nuorodos į originalų šaltinį:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/7a5c8896143c11eb9604df942ee8e443?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=f23c91e5-bb9a-48d7-868e-e5bfb2f37938&fbclid=IwAR0LSDyskXCLUAA7sDO2aqXK0sDuz_Kz1Kf4lk-1yMsRQPIjARYtufJvm44

 

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/6621e6d4182011eb9604df942ee8e443?jfwid=-wsolgvl2z 

 

Taip pat sekite informaciją ir mokyklos socialinio tinklo facebook paskyroje.

 
 
PARODA ,,LINKSMIEJI VABALĖLIAI”

Vabalėliai, vabalai,

Prigūžėjo daug čionai.
Čia taškeliai, čia ūseliai,
Tiesūs ir kreivi sparneliai.
Boružėlės štai taškeliai,
Žiogo virpantys ūseliai.
Čia nė vienas nabaisus,
Myli jie vaikus visus.
(L.Rupšytė)


Spalio 23 dieną Šilalės meno mokyklos Laukuvos ir Šilalės dailės skyrių mokiniai (dailės mokytoja ekspertė Laimutė Rupšytė) ir jų tėveliai rinkosi į parodos ,,LINKSMIEJI VABALĖLIAI” atidarymą.
Nors už lango niūrus ruduo, Šilalės švietimo pagalbos tarnybos antras aukštas pasipuošė linksmais, margaspalviais vabalėliais mokinių piešiniuose. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai didžiuodamiesi rodė savo piešinius tėvams ir seneliams, fotografavosi prie jų. Vieniems tai buvo pati pirmoji paroda, kitiems ne, bet visi buvo džiugiai susijaudinę, išdidūs savo darbų autoriai.
Po įžanginių Šilalės švietimo pagalbos tarnybos direktorės Birutės Jankauskienės ir mokytojos L.Rupšytės žodžių sekė smagiausia dalis – padėkų įteikimas. Bendra nuotrauka, gaila, dėl kovid-19 su kaukėmis, primins šią džiugią nuotaiką.

 

L.Rupšytė
 

 

 

 

 

 
 
Rezultatai iš Turkijos

Sveikinimai Šilalės meno mokyklos mokiniams iš tarptautinio konkurso, kuris vyko Turkijoje.

Ten dalyvavo 5800 jaunųjų dailininkų iš viso pasaulio. Mūsų jaunųjų dailininkų rezultatai:


Evita Pryšmantė - aukso medalis
Emilė Karutytė - aukso medalis
Melita Mitkutė - bronzos medalis
Arnas Ramanauskas apdovanotas parodos padėka.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
Sveikinimai

 

 

 

 

 

 
 
,,Menas interpretuojant...”
,,Menas interpretuojant...”

Laukuvos daugiafunkciniame centre eksponuojama dailės mokytojos ekspertės L. Rupšytės, vasaros metu pravestų, meninių užsiėmimų su Šilalės r. Socialinių paslaugų Laukuvos miestelio VDC (vaikų dienos centro) vaikais kūrybinių darbų paroda ,,Menas interpretuojant...”
Norinčius aplankyti parodą, maloniai kviečiame.
 

plačiau
 
Sveikiname su tarptautine Muzikos diena, mieli mokyklos muzikos mokytojai ir mokyklos FB draugai muzikantai!

 
 
"Rudens žvaigždės" šokėjams buvo sėkmingos

 

 

 

 

 

 
 
Paroda ,,Rudens lygiadienis”

Rugsėjo 22 – rudens lygiadienis, metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja. 

  Šiai dienai pažymėti, Šilalės meno mokyklos dailės mokytojos ekspertės Laimutės Rupšytės mokiniai Pajūrio Švč. Trejybės bažnyčioje surengė parodą ,,Rudens lygiadienis”, kuria pasidžiaugė gausiai į Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidus Pajūrio bažnyčioje rugsėjo 20 dieną atvykę tikintieji.

 

 

 

plačiau
 
Dėmesio!

 

 

 

 
 
Mokinių ir tėvelių dėmesiui

 

 

 

 

 
 
Sveikiname!

 

 

 

 
 
Nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkursas „Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“

2020 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais: šiemet minimos didžiojo Lietuvos rabino, vieno žymiausių litvakų Vilniaus Gaono Elijo ben Saliamono Zalmano 300-osios gimimo metinės.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, siekdami paskatinti atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo įvairių kultūrų ir tautų bendruomenių istoriją, pakvietė šalies dailės mokytojus ir jų auklėtinius dalyvauti Nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“. Konkurso dalyviai galėjo susipažinti ir pagilinti savo žinias žydų kultūros, švenčių bei gyvensenos temomis dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose ir ekskursijose Tolerancijos centre.

Konkurso dalyviai prieš imdami į rankas pieštukus ar teptukus gilinosi į savo krašto istorijos ir ten gyvavusios žydų bendruomenės kultūrines tradicijas, domėjosi, kodėl Lietuvos gyventojams žydai ir jų išpažįstamas judaizmas taip ir liko nepažinta, „svetima“ religija, siejo teritorija, bet pragyventa ne tiekkartu, kiek šalia, kaimyniškai.

Svarbu buvo suvokti, kad žydai, neturėdami savo istorinės valstybės, buvo priversti kurtis ir gyventi svetimuose kraštuose ir miestuose. Norėdami išsaugoti savo tapatybę, nenutautėti ir neištirpti tarp gyventojų, privalėjo telkti tautiečius į uždaresnes bendruomenes. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje klestėjo religinė tolerancija, ir tai skatino žydų atvykimą į Lietuvą. XVIII a. antroje pusėje kai kuriuose miesteliuose žydai skaičiumi pralenkė kitų (krikščionių) gyventojų dalį.

Jauniausiems – pirmosios amžiaus grupės mokiniams tai buvo sunkokai įveikiama užduotis. Antros amžiaus grupės darbuose tyrinėti žydų gyvenimo ir kultūros pėdsakai gimtojoje Želvoje, Mickūnuose, Krekenavoje, Aukštadvaryje, Tytuvėnuose. Vyriausieji dalyviai buvo aktyviausi. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių darbuose – spalvotos Ukmergės žydų krautuvininkų dienos, žydų bendruomenės sutarimas šelpti našlaičius, Toros skaitymas ir gatvelė prie Didžiosios sinagogos. Iš Kauno, Radviliškio, Ignalinos, Marijampolės, Tauragės, Druskininkų, Šilalės atkeliavo rimties, susikaupimo maldai akimirkos, linksmos vestuvės su tradiciniais šokiais, kulinarinis paveldas, košerinis maistas, atliekami ritualai.

Norisi išskirti Kėdainių dailės mokyklos visų amžiaus grupių auklėtinius, kurie domėjosi savo miesto žydų architektūros paveldu. Atsiųsti piešiniai žavi santūriais ir kontrastingais sprendimais, juose įvairiomis dailės technikomis vaizduojami dar išlikę sinagogų pastatai, kultūrinės ir religinės tradicijos, dainuojantys ir grojantys miestelių gyventojai. Nudžiugino ir mažiausių Lietuvos miestelių aktyvumas.

Didžiojoje piešinių dalyje žydai, kaip Lietuvoje gyvenanti tautinė bendrija, identifikuojami per visiems pažįstamą tradicinio žydo – ortodokso įvaizdį: kūriniuose pasakojamos istorijos rutuliojasi praeityje, kai visoje Lietuvos teritorijoje buvo įsikūrę štetlai, sinagogose vyko pamaldos, bendruomenėse buvo minimos visos religinės šventės, vyrai ir moterys dėvėdavo tradicinius apdarus, kaimuose griežė klezmerių muzikantai. Vyrauja mėlynos ir tamsios spalvos, nevengiama ryškių atspalvių, menančių egzotinius kraštus, su kuriais išryškėja ir žydų, kaip „kitokios“ etninės grupės, kitoniškumas. Visgi išsiskiria ir piešiniai, kuriuose Lietuvoje gyvenantys žydai priartinami prie šiuolaikinės visuomenės (ar buvo miestų kultūros dalimi, kaip piešinyje, vaizduojančiame Kauno Laisvės al. su tolumoje stūksančiu Soboru ir žymiąja Konrado kavine), itin įdomus darbelis, kuriame ant serviruoto vakarienei stalo šviečia Menora, išdėlioti patiekalai , susirinkę namiškiai stovi už stalo, ant kurio matome ir šių dienų atributą – kompiuterį. Kitame kūrinėlyje vaizduojami šiuo metu populiarūs, iš Izraelio atėję valgiai – šakšuka(kiaušinienė su trintais pomidorais) ar granato vaisiai.

Piešdami mokiniai prasmingai praleido laiką, gilindamiesi į Lietuvos istoriją plėtė savo akiratį, o kultūros tyrinėjimų kelyje gražiai įamžino tautinių bendrijų sambūvio, jo tęstinumo idėją.

Komisijos nariai kruopščiai atrinko 49 piešinius parodai. Rugsėjo mėnesį paroda bus eksponuojama Seime, o lapkričio mėnesį minint Tarptautinę tolerancijos dieną parodą bus galima pamatyti Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Tolerancijos centre.

 

Šilalės meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai Viltė Kybartaitė (dailės išplėstinio ugdymo klasė) ir Eimantas Kačinas (dailės 5 klasė) tapo šio konkurso laureatais. Mokinius konkursui paruošė dailės mokytoja ekspertė Ilona Venckienė.

 

Dailės mokytojų asociacijos ir

Šilalės meno mokyklos informacija 

 

 

 

 

 

 
 
Skelbiamas viešas konkursas Šilalės meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas viešas konkursas Šilalės meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

 

Nuoroda steigėjo šaltiniuose

 

 

 
 
Informacija dėl Meno mokyklos direktoriaus komisijos

Potvarkis dėl Meno mokyklos direktoriaus komisijos

 
 
Mini Rest Art parodoje

2 tarptautiniame vaikų meno miniatiūrų parodoje "Mini rest Art" 6 mokiniai tapo diplomantais. Džiaugiamės ir sveikiname! Mokinius parengė dailės mokytoja ekspertė Ilona Venckienė.

 

 

 

 
 
" Mūsų žemė šiandien ir rytoj.."

Sveikinimai Tadui Gudauskui, tapusiam tarptautinio konkurso " Mūsų žemė šiandien ir rytoj.." Prancūzijoje nominantu.

 

 

 

 
 
<<  ankstesnis  10  19   20   21   22   23   24   25   30  sekantis  >>