Šilalės meno mokykloje retai kada būna tylu. Tuo metu, kai daugelyje miesto mokymo įstaigų baigia darbo dieną, meno mokykloje tik prasideda neformaliojo ugdymo pamokos. Skamba įvairūs muzikinių instrumentų garsai, girdisi mažųjų šokėjų nekantrus tryptinis, dailės studijose ant popieriaus ir drobės liejasi linijos ir spalvos, teatro studijoje, monologų pynėje atsiskleidžia sielos kalba... Mokyklos direktorius Arūnas Goštautas džiaugiasi, kad nepaisant sunkaus laikotarpio šalyje, ir niūrių prognozių dėl mokinių skaičiaus mažėjimo ugdymo įstaigose, susidomėjimas menu ir jo mokslais, jaunų žmonių tarpe neblėsta. Jau 25 metus meno mokykloje skaičiuojantis vadovas ir muzikos pedagogas tvirtina, kad šiandien gali tik pasidžiaugti sklandžiai vykstančiu ugdymo procesu, suburtu draugišku ir darniu kolektyvu, mokyklos ugdytinių pasiekimais regione ir respublikoje. Mokykloje ir už jos ribų organizuojami renginiai ir koncertai dažnai pritraukia būrį žiūrovų ir klausytojų. Tai koncertai Šilalės ir rajono mokyklose, bažnyčiose, miesto bendruomenės renginiuose. Mokyklos mokinių dailės dovanoti kūriniai keliauja po visą pasaulį, puošia Šilalės rajono savivaldybę, kūrybinių darbų ekspozicijos kasmet demonstruojamos viešojoje bibliotekoje, švietimo centre. Dar šią savaitę mokyklos smuikininkų ansamblis tapo Lietuvos muzikos ir meno mokyklų XI festivalio „Arco“, Kaune laureatais. Dailės skyriaus mokiniai tapo respublikinio tapybos ir tekstilės konkurso „Mes - gamtos vaikai“ , laureatais. Mokyklos solinio dainavimo specialybės mokinės įveikė populiaraus Lietuvoje muzikinio projekto „Chorų karai“ atrankos barjerą ir garsins mokyklos vardą Tauragės krašto choro pasirodymuose. A. Goštauto nuomone, svarbiausia - nuolatinis veiksmas, judėjimas į priekį, naujų galimybių ieškojimas, bendradarbiavimas. Kai atsiranda susikalbėjimas visuomenėje – lengviau veikti ir skleisti savo turimas žinias, patirtį, vyksta dialogas.
A. Goštauto nuomone, galima drąsiai teigti, kad deja visas Lietuvos neformalaus ugdymo įstaigas, kaip svarbias socialines institucijas bendruomenėse nuo pat nepriklausomybės pradžios laikų lydi nežinomybės dėl ateities, netikrumo jausmas. Kiek per tuos metus sukurta koncepcijų, kiek diskutuota dėl mokymo planų, dėl šių mokyklų finansavimo modelio seime, švietimo ir mokslo ministerijoje, muzikos ir meno mokyklų vadovų asociacijoje, tačiau ir toliau neformaliojo vaikų švietimo kokybė, darbo sąlygos, mokytojų ir mokinių poreikių tenkinimas priklauso tik nuo rajonų, miestų savivaldybių finansavimo. Tad šios mokyklos atskiruose Lietuvos regionuose tapo visiškai skirtingos, jų padėtis šalyje labai nevienoda. Todėl belieka tik pasidžiaugti, kad Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės vadovai mūsų mokyklai, vaikų meninei raiškai, meno kolektyvų veiklai skiria ypač didelį dėmesį: finansuoja meninius projektus, išvykas į tarptautinius konkursus, festivalius, skiria lėšų instrumentams įsigyti. O ir mokestis už mokslą vienas mažiausių iš visų meno ir muzikos mokyklų Lietuvoje. „Todėl džiaugiamės ir toliau galėdami garsinti mielos Šilalės vardą. Pernai didžiulio susidomėjimo sulaukė mokyklos pirmoji muzikinė opera vaikams „Gripino dovana“, pastatyta pagal kompozitoriaus V. Barkausko jaunesniojo to paties pavadinimo kūrinį. Šiemet, toliau bendradarbiaujant su kompozitoriumi, aktyviai rengiamasi šio operos antrosios dalies pristatymui. Premjera turėtų įvykti tuoj po naujų metų sausio 6 d. Planuojama pavasarį ją parodyti ir Kauno, bei Klaipėdos žiūrovams“ – optimistiškai nusiteikęs meno mokyklos vadovas.
Mokyklos mokytojai ir darbuotojai dėkingi direktoriui už rūpinimąsi mokyklos gerbūviu ir sukurtomis palankiomis sąlygomis darbui ir kūrybai, jaukią mokyklos aplinką. „ Bendrai stengiamės sukurti svajonių mokyklą“- pasidalino savo ilgalaikės profesinės sėkmės paslaptimi direktorius- „ tokią, kurioje gera būtų visiems- mokiniams, jų tėveliams, mokytojams, mokyklos svečiams“.
© 2024 silmenmo.lt | Interneto svetainių kūrimas
|