į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Apie mokyklą » • Naujienos
Skulptūros atidengimas prie meno mokyklos

Atidengėm! Šiandien 16 val. orkestro garsai sutiko visus susirinkusius į skulptūros atidengimo ceremoniją. Šis smulkiosios architektūros objektas skirtas mokyklos 50-mečiui. 
Atidengimo kalbą pradėjo mokyklos direktorius Arūnas Goštautas, kuris kalbėjo apie seniai brandintą idėją keisti ir puošti mokyklos aplinką. Tam labai tiko mažoji architektūra. Idėjai įgyvendinti pasirinktas skulptorius Marius Norkus, beje, buvęs meno auklėtinis. Jo kūrybinis sumanymas ir pateiktas susirinkusiųjų dėmesiui. Tai, anot autoriaus, kinetinė skulptūra, vaizduojanti tris styginius muzikos instrumentus - smuiką, gitarą ir violončelę. Viršutinė dalis - bronzinė, statiška, vidurinioji - sukama. Taip sukant pastarąją dalį reikia sutapdinti dvi instrumentų dalis-viršutinę ir apatinę, kad išeitų vientisas vaizdas. Visi trys instrumentai atrodo panašiai, bet tik iš pirmo žvilgsnio, tad miesto gyventojai ir svečiai, kurie aplankys šią skulptūrą, galės pažaisti savotišką edukacinį žaidimą, tikrinant savo žinias apie muzikos instrumentus. 
Ceremonijoje sveikinimo žodžius tarė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas. Jis pasidžiaugė pagražėjusia dar viena miesto viešąja erdve ir paragino miestelėnus puošti ne tik viešąsias erdves, bet ir savo kiemus, sodybas ir taip grąžinti savo gimtąjį kraštą.
Po nuostabaus pučiamųjų instrumentų orkestro epilogo, palydėto ovacijomis, susirinkusieji buvo pakviesti iš arčiau apžiūrėti skulptūros, išbandyti jos kinetinės dalies, įsiamžinti prie pirmosios Šilalėje meninės skulptūros.