į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Mokykla » • Naujienos
Šilalės meno mokyklos mokiniai - Tarptautinio mokinių meninės kūrybos projekto laureatai.

Trumpai apie projekto - konkurso organizavimo idėją (iš parengto aplanko apie projekto dalyvių darbus):
"1940 m. buvo paminta Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybė. SSSR okupacija atnešė sunkesnius nei bet kada anksčiau išbandymus ir kančias mūsų tautoms. 1987 - 1991 m. Baltijos tautos pakilo į žygį už savo šalių nepriklausomybę. Visas pasaulis išgirdo apie 1989 m. surengtą "Baltijos kelią", kai mūsų tautų žmonės, susikabinę rankomis, nutiesė laisvės giją nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino, su palankumu stebėjo "Dainuojančią revoliuciją", kuri baigėsi Baltijos šalių Nepriklausomybės atkūrimu:
Lietuvos - 1990 kovo 11 d.
Latvijos - 1990 gegužės 4 d.
Estijos - 1991 rugpjūčio 20 d.
Baltijos kelias - 595 km. ilgio susikibusių žmonių grandinė.  Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai išreikšdami norą būti laisvais. akciją iniciavo Lietuvos Sąjūdis.
Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 20 - mečiui ir trijų  Baltijos valstybių - Lietuvos, Latvijos ir Estijos  kelio į laisvę atminimui paminėti 2008 m. buvo paskelbtas šalies mokinių meninės kūrybos projektas konkursas "Baltijos kelias".
Šio projekto tikslai: ugdyti patriotizmą ir pilietiškumą, pagarbą, didžiavimąsi savo tauta ir valstybe, plėtoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokinių kūrybinį bendradarbiavimą, ugdyti iniciatyvumą, kūrybiškai dalyvauti Lietuvos kultūriniame gyvenime, skatinti mokinius domėtis menu, kultūra, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias, rasti ir ugdyti talentus.".