į pradžią  |  turinys  |  susisiekite• Apie mokyklą » • Naujienos spausdinti
Paskelbti geriausi Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių kolektyvai

      Visą Lietuvą apskriejęs ir į šokio sūkurį įtraukęs tūkstančius šokėjų, muzikantų, dainininkų, vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių, konkursas „Aguonėlė” išrinko geriausiuosius. Savaitgalį 2016 m. gruodžio 4 d.,  Radviliškio kultūros centre per 1 500 jaunųjų šokėjų varžėsi dėl pagrindinių prizų.

       Gražių ir kilnių tikslų – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, skatinti kurtis naujus kolektyvus – vedamas Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursinį festivalį „Aguonėlė” rengia jau 40 metų.

      Choreografijos, meno, muzikos mokyklų grupėje pirmąją vietą laimėjo Šilalės meno mokyklos šokių studija „Lokysta” (vad. L. Andrejauskenė ir D. Kononovienė), antrąją užėmė Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis”, trečiąją – Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudiškų šokių studija „Siaustinis”.

      Kolektyvus, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertino profesionali LNKC sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija: Lietuvos edukologijos universiteto Šokio ir teatro katedros profesorė Laimutė Kisielienė, choreografės Snieguolė Einikytė ir Irena Čėsienė, LNKC choreografijos poskyrio vadovė Živilė Adomaitienė ir poskyrio vyriausioji specialistė Gražina Kasparavičiūtė.