į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Apie mokyklą » • Naujienos
Nuskambėjo XIX festivalis „TRIMITATIS“ Plungėje

Gegužės 24 dieną Šilalės meno mokyklos Laukuvos skyriaus kanklininkės išvyko į jau XIX kasmetinį liaudiškos muzikos ansamblių ir orkestrų festivalį „Trimitatis“, kuris šiais metais vyko Plungėje. Geras oras, puiki nuotaika visus kėlė kaip ant sparnų. Mūsų kolektyvas Plungės Babrungo progimnazijos moksleiviams pagrojo Laukuvos krašto liaudies dainą „Auga miške medelis“ ir Žemaičių krašto šokį „Lelinderis“. Po sočių pietų apsilankėme Plungės Oginskių rūmuose (Žemaičių dailės muziejuje), atsigaivinome ledais.
Tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalis „Trimitatis" vyksta nuo 2001 metų. XIX - ame festivalyje dalyvavo visų tautinių instrumentų žanrų kolektyvai: tradicinių kanklių, skudučių, birbynių, koncertinių kanklių, folkloro ansambliai, mišrūs tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai, vokalinės grupės, šokių kolektyvai. Renginys organizuojamas, siekiant Vakarų Lietuvos rajonų klausytojus supažindinti su tautiniais instrumentais ir jais atliekama muzika.
Plungės meno mokyklos kieme mūsų jau laukė paruošta surenkama scena, kurioje nuo 17 valandos koncertavo visos Žemaitijos liaudies muzikos instrumentų kolektyvai bei svečiai iš Latvijos ir Estijos. Taip pat šiuolaikiška interpretacija solo kanklėmis paskambino Ingrida Spalinskaitė – Kūrienė.
Mokinės iš festivalio grįžo pilnos gerų įspūdžių ir už galimybę dalyvauti renginyje dėkingi moksleiviai ir jų tėveliai meno mokyklos vadovui Arūnui Goštautui.

Meno mokyklos kanklių mokytoja metodininkė Jolanta Bučnienė