į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  • Mokykla » • Naujienos
PARODA ,,LINKSMIEJI VABALĖLIAI”

Vabalėliai, vabalai,

Prigūžėjo daug čionai.
Čia taškeliai, čia ūseliai,
Tiesūs ir kreivi sparneliai.
Boružėlės štai taškeliai,
Žiogo virpantys ūseliai.
Čia nė vienas nabaisus,
Myli jie vaikus visus.
(L.Rupšytė)


Spalio 23 dieną Šilalės meno mokyklos Laukuvos ir Šilalės dailės skyrių mokiniai (dailės mokytoja ekspertė Laimutė Rupšytė) ir jų tėveliai rinkosi į parodos ,,LINKSMIEJI VABALĖLIAI” atidarymą.
Nors už lango niūrus ruduo, Šilalės švietimo pagalbos tarnybos antras aukštas pasipuošė linksmais, margaspalviais vabalėliais mokinių piešiniuose. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai didžiuodamiesi rodė savo piešinius tėvams ir seneliams, fotografavosi prie jų. Vieniems tai buvo pati pirmoji paroda, kitiems ne, bet visi buvo džiugiai susijaudinę, išdidūs savo darbų autoriai.
Po įžanginių Šilalės švietimo pagalbos tarnybos direktorės Birutės Jankauskienės ir mokytojos L.Rupšytės žodžių sekė smagiausia dalis – padėkų įteikimas. Bendra nuotrauka, gaila, dėl kovid-19 su kaukėmis, primins šią džiugią nuotaiką.

 

L.Rupšytė
 

 

 

 

 

 
 
Rezultatai iš Turkijos

Sveikinimai Šilalės meno mokyklos mokiniams iš tarptautinio konkurso, kuris vyko Turkijoje.

Ten dalyvavo 5800 jaunųjų dailininkų iš viso pasaulio. Mūsų jaunųjų dailininkų rezultatai:


Evita Pryšmantė - aukso medalis
Emilė Karutytė - aukso medalis
Melita Mitkutė - bronzos medalis
Arnas Ramanauskas apdovanotas parodos padėka.

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
Sveikinimai

 

 

 

 

 

 
 
,,Menas interpretuojant...”
,,Menas interpretuojant...”

Laukuvos daugiafunkciniame centre eksponuojama dailės mokytojos ekspertės L. Rupšytės, vasaros metu pravestų, meninių užsiėmimų su Šilalės r. Socialinių paslaugų Laukuvos miestelio VDC (vaikų dienos centro) vaikais kūrybinių darbų paroda ,,Menas interpretuojant...”
Norinčius aplankyti parodą, maloniai kviečiame.
 

plačiau
 
Sveikiname su tarptautine Muzikos diena, mieli mokyklos muzikos mokytojai ir mokyklos FB draugai muzikantai!

 
 
"Rudens žvaigždės" šokėjams buvo sėkmingos

 

 

 

 

 

 
 
Paroda ,,Rudens lygiadienis”

Rugsėjo 22 – rudens lygiadienis, metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja. 

  Šiai dienai pažymėti, Šilalės meno mokyklos dailės mokytojos ekspertės Laimutės Rupšytės mokiniai Pajūrio Švč. Trejybės bažnyčioje surengė parodą ,,Rudens lygiadienis”, kuria pasidžiaugė gausiai į Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidus Pajūrio bažnyčioje rugsėjo 20 dieną atvykę tikintieji.

 

 

 

plačiau
 
Dėmesio!

 

 

 

 
 
Mokinių ir tėvelių dėmesiui

 

 

 

 

 
 
Sveikiname!

 

 

 

 
 
Nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkursas „Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“

2020 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais: šiemet minimos didžiojo Lietuvos rabino, vieno žymiausių litvakų Vilniaus Gaono Elijo ben Saliamono Zalmano 300-osios gimimo metinės.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, siekdami paskatinti atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo įvairių kultūrų ir tautų bendruomenių istoriją, pakvietė šalies dailės mokytojus ir jų auklėtinius dalyvauti Nacionaliniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Atrask žydų kultūrą: tradicijos, gyvensena ir simboliai“. Konkurso dalyviai galėjo susipažinti ir pagilinti savo žinias žydų kultūros, švenčių bei gyvensenos temomis dalyvaudami edukaciniuose užsiėmimuose ir ekskursijose Tolerancijos centre.

Konkurso dalyviai prieš imdami į rankas pieštukus ar teptukus gilinosi į savo krašto istorijos ir ten gyvavusios žydų bendruomenės kultūrines tradicijas, domėjosi, kodėl Lietuvos gyventojams žydai ir jų išpažįstamas judaizmas taip ir liko nepažinta, „svetima“ religija, siejo teritorija, bet pragyventa ne tiekkartu, kiek šalia, kaimyniškai.

Svarbu buvo suvokti, kad žydai, neturėdami savo istorinės valstybės, buvo priversti kurtis ir gyventi svetimuose kraštuose ir miestuose. Norėdami išsaugoti savo tapatybę, nenutautėti ir neištirpti tarp gyventojų, privalėjo telkti tautiečius į uždaresnes bendruomenes. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje klestėjo religinė tolerancija, ir tai skatino žydų atvykimą į Lietuvą. XVIII a. antroje pusėje kai kuriuose miesteliuose žydai skaičiumi pralenkė kitų (krikščionių) gyventojų dalį.

Jauniausiems – pirmosios amžiaus grupės mokiniams tai buvo sunkokai įveikiama užduotis. Antros amžiaus grupės darbuose tyrinėti žydų gyvenimo ir kultūros pėdsakai gimtojoje Želvoje, Mickūnuose, Krekenavoje, Aukštadvaryje, Tytuvėnuose. Vyriausieji dalyviai buvo aktyviausi. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių darbuose – spalvotos Ukmergės žydų krautuvininkų dienos, žydų bendruomenės sutarimas šelpti našlaičius, Toros skaitymas ir gatvelė prie Didžiosios sinagogos. Iš Kauno, Radviliškio, Ignalinos, Marijampolės, Tauragės, Druskininkų, Šilalės atkeliavo rimties, susikaupimo maldai akimirkos, linksmos vestuvės su tradiciniais šokiais, kulinarinis paveldas, košerinis maistas, atliekami ritualai.

Norisi išskirti Kėdainių dailės mokyklos visų amžiaus grupių auklėtinius, kurie domėjosi savo miesto žydų architektūros paveldu. Atsiųsti piešiniai žavi santūriais ir kontrastingais sprendimais, juose įvairiomis dailės technikomis vaizduojami dar išlikę sinagogų pastatai, kultūrinės ir religinės tradicijos, dainuojantys ir grojantys miestelių gyventojai. Nudžiugino ir mažiausių Lietuvos miestelių aktyvumas.

Didžiojoje piešinių dalyje žydai, kaip Lietuvoje gyvenanti tautinė bendrija, identifikuojami per visiems pažįstamą tradicinio žydo – ortodokso įvaizdį: kūriniuose pasakojamos istorijos rutuliojasi praeityje, kai visoje Lietuvos teritorijoje buvo įsikūrę štetlai, sinagogose vyko pamaldos, bendruomenėse buvo minimos visos religinės šventės, vyrai ir moterys dėvėdavo tradicinius apdarus, kaimuose griežė klezmerių muzikantai. Vyrauja mėlynos ir tamsios spalvos, nevengiama ryškių atspalvių, menančių egzotinius kraštus, su kuriais išryškėja ir žydų, kaip „kitokios“ etninės grupės, kitoniškumas. Visgi išsiskiria ir piešiniai, kuriuose Lietuvoje gyvenantys žydai priartinami prie šiuolaikinės visuomenės (ar buvo miestų kultūros dalimi, kaip piešinyje, vaizduojančiame Kauno Laisvės al. su tolumoje stūksančiu Soboru ir žymiąja Konrado kavine), itin įdomus darbelis, kuriame ant serviruoto vakarienei stalo šviečia Menora, išdėlioti patiekalai , susirinkę namiškiai stovi už stalo, ant kurio matome ir šių dienų atributą – kompiuterį. Kitame kūrinėlyje vaizduojami šiuo metu populiarūs, iš Izraelio atėję valgiai – šakšuka(kiaušinienė su trintais pomidorais) ar granato vaisiai.

Piešdami mokiniai prasmingai praleido laiką, gilindamiesi į Lietuvos istoriją plėtė savo akiratį, o kultūros tyrinėjimų kelyje gražiai įamžino tautinių bendrijų sambūvio, jo tęstinumo idėją.

Komisijos nariai kruopščiai atrinko 49 piešinius parodai. Rugsėjo mėnesį paroda bus eksponuojama Seime, o lapkričio mėnesį minint Tarptautinę tolerancijos dieną parodą bus galima pamatyti Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Tolerancijos centre.

 

Šilalės meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai Viltė Kybartaitė (dailės išplėstinio ugdymo klasė) ir Eimantas Kačinas (dailės 5 klasė) tapo šio konkurso laureatais. Mokinius konkursui paruošė dailės mokytoja ekspertė Ilona Venckienė.

 

Dailės mokytojų asociacijos ir

Šilalės meno mokyklos informacija 

 

 

 

 

 

 
 
Skelbiamas viešas konkursas Šilalės meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

Skelbiamas viešas konkursas Šilalės meno mokyklos direktoriaus pareigoms eiti

 

Nuoroda steigėjo šaltiniuose

 

 

 
 
Informacija dėl Meno mokyklos direktoriaus komisijos

Potvarkis dėl Meno mokyklos direktoriaus komisijos

 
 
Mini Rest Art parodoje

2 tarptautiniame vaikų meno miniatiūrų parodoje "Mini rest Art" 6 mokiniai tapo diplomantais. Džiaugiamės ir sveikiname! Mokinius parengė dailės mokytoja ekspertė Ilona Venckienė.

 

 

 

 
 
" Mūsų žemė šiandien ir rytoj.."

Sveikinimai Tadui Gudauskui, tapusiam tarptautinio konkurso " Mūsų žemė šiandien ir rytoj.." Prancūzijoje nominantu.

 

 

 

 
 
XXVIII respublikiniam J.Pakalnio konkursui pasibaigus

Šilalės meno mokyklos  klarneto klasės mokinys Julius Šerpetauskis (mokytojas Algirdas Petraitis), tapo I vietos laureatu XXVIII respublikiniame J.Pakalnio konkurse. S v e i k i n a m e !

 

 

 

 
 
Kviečiame!

  

Prašymo forma internete: 

https://silmenmo.lt/out_data/2019_2020/prasymas-del-priemimo-mokytis-mokykloje.pdf

 

plačiau
 
Skelbimas

 

ŠILALĖS MENO MOKYKLOS

INTERESANTŲ DĖMESIUI!

 

 

Vadovaujantis LR Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207

„Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“

 

Nuo 2020 m. kovo 16 d. iki karantino atšaukimo dienos

 

Interesantai bus aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas ar paslaugas atlikti darbo vietoje.

 

 

 

Iškilus klausimams kreiptis telefonu ar el. paštu:

 

Direktorius Arūnas Goštautas

Tel. +370 686 42857

El. paštas silmenmo@gmail.com.

 

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Andrius Zaikauskas

Tel. +370 618 85482

El. paštas silmenmo@gmail.com.

 

Ūkvedys Vytautas Raudonius

Tel. +370 618 30235

El. paštas silmenmo@gmail.com.

 

Raštinės administratorė Jovita Overlingienė

Tel. +370 686 32217

El. paštas silmenmo@gmail.com.

 

 

Buhalterė apskaitininkė Nijolė Lazdauskienė

Tel. +37061473306 

El. paštas [email protected].

 

 
 
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja


 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA


 

Biudžetinė įstaiga, A. Volano g. 2, 01124 Vilnius, tel. (8 5) 219 1225/219 1152, el. p. [email protected], http://www.smm.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603091.

Atsisk. sąsk. LT30 7300 0100 0245 7205 „Swedbank“, AB, kodas 73000

____________________________________________________________________________________________________________________

 

Savivaldybių merams 

Savivaldybių administracijų direktoriams

Neformaliojo vaikų švietimo teikėjams

 

   

       

DĖL NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO ĮGYVENDINIMO KARANTINO LAIKOTARPIU 
 


 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į nepalankią koronavirusinės infekcijos situaciją ir karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, atkreipia dėmesį, kad ugdymo procesas neformaliojo vaikų švietimo, tarp jų ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo (toliau – NVŠ) ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau – FŠPU) programas  įgyvendinančiose institucijose neturėtų nutrūkti, o atvirkščiai – tiek, kiek tai įmanoma, jis būtų organizuojamas nuotoliniu būdu. Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 ,,Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nustatė, kad „stabdomi ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.“ (3.3 p.). Taip pat Lietuvos Respublikos  švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 30 įsakymu Nr. V-469 „Dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu paskelbus karantiną“ nustatyta, kad: mokyklų, švietimo pagalbos įstaigų, kitų švietimo teikėjų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, savininkai (juridinio asmens dalyvių susirinkimai), vadovai gali organizuoti neformalųjį vaikų švietimą (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą), formalųjį švietimą papildantį ugdymą, neformalųjį suaugusiųjų švietimą tiek, kiek tai įmanoma, vykdyti nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu; ikimokyklinis ugdymas, priešmokyklinis ugdymas rekomenduojamas organizuoti nuotoliniu mokymo proceso organizavimo būdu vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-372 ,,Dėl Rekomendacijų dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu patvirtinimo“. 

Suprantame savivaldybėms tenkančius iššūkius kuo efektyviau organizuoti ir koordinuoti švietimo sistemos veiklą, ypač bendrojo ugdymo programų įgyvendinamą, tačiau pažymime, kad ikimokyklinis, priešmokyklinis ugdymas, neformalusis vaikų švietimas ir formalųjį švietimą papildantis ugdymas mokiniams yra taip pat labai svarbus ir kompetencijų ugdymo, ir turiningo laisvalaikio galimybių prasme. Lietuva gali didžiuotis, kad per keletą metų bendromis visų savivaldybių ir valstybės pastangomis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo sistemoje dalyvauja vis daugiau ankstyvojo amžiaus vaikų, o neformaliajame vaikų švietime šiuo metu dalyvauja daugiau kaip 60 proc. visų šalies mokinių, šių programų pasiūla ir toliau didėja bei gerėja jų kokybė. 

Viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie savivaldybių priimamus sprendimus mažinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo trukmę, stabdyti NVŠ ir FŠPU mokyklų veiklą, nutraukti NVŠ „krepšelio“ lėšomis finansuojamų programų įgyvendinimą ir skelbti prastovas, nėra palanki šių paslaugų vaikui ir šeimai plėtrai, kelia įtampą tarp pedagogų ir bendruomenės narių, taip pat ji nėra palankiai vertinama mokinių ir jų tėvų. 

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimas Nr. 207 ,,Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ buvo patikslintas š. m. balandžio 1 d., nustatant, kad „Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, sveikatos priežiūros įstaigų, nesvarbu, koks jų pavaldumas ir teisinė forma, darbuotojams prastova skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, įskaitant ir kvalifikacijos tobulinimą nuotoliniu būdu, jeigu, Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, darbdavys negali duoti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo ir nėra galimybės sulygto darbo dirbti nuotoliniu būdu arba darbuotojas nesutinka dirbti kito pasiūlyto darbo“ (3.2.11 p.). 

Kreipiamės į Jus, prašydami dar kartą apsvarstyti ir įvertinti savivaldybių ir jos įsteigtų institucijų visas įmanomas galimybes karantino laikotarpiu organizuoti ikimokyklinį, priešmokyklinį ugdymą, NVŠ ir FŠPU veiklas nuotoliniu būdu, taip pat vykdyti kitas veiklas (pvz.: kvalifikacijos tobulinimą, mokymus) nuotoliniu būdu, kaip ir nurodyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime. Bendras visų susitelkimas sprendžiant šias problemas karantino laikotarpiu  Lietuvoje yra ne tik iššūkis mums visiems, bet ir galimybė netradicinių ir modernių sprendimų paieškai, kūrybiškumui ir lyderystei švietimo sistemoje.

 

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė

Kornelija Tiesnesytė


 

Aušra Birietienė,  tel. (8 5) 219 1167, el. p. [email protected]

 

 
 
Dėl mokesčio už mokslą Šilalės meno mokykloje, karantino laikotarpiu

 

Šaltinis:

http://silale.lt/go.php/lit/Silales-rajono-savivaldybes-tarybos-14-posedzio-ivykusio-2020-m-balandzio-3-d-sprendimai/1

 
 
<<  ankstesnis  10  18   19   20   21   22   23   24   30  sekantis  >>